VN KONEKTORY A PRŮCHODKY

Firma Elpro-Energo nabízí velké množství konektorů, průchodek a dalších typů kabelových souborů pro různé použití v sítích VN, s širokým rozsahem napětí a proudů, vyrobených společností Nexans.

Konektory jsou plně stíněné. Jejich vnější vodivý plášť je spojen se systémem zemnění. Na jejich povrchu se nevyskytuje žádné elektrické pole tzn. že jsou velmi bezpečné i pro obsluhu zařízení. Při jejich instalaci není třeba aplikovat žádné další speciální části pro řízení elektrického pole. Vše je již součástí těla konektoru.

Po instalaci konektoru není nutné pravidelně čistit jeho povrch. Prach nemá žádný vliv na elektrické vlastnosti konektoru. Tělo konektoru může být v případě potřeby opětně použito při dalších instalacích a opravách.

Další nespornou výhodou je provádění obvyklých elektrických testů na 100% produkce na výstupu z výrobního procesu. Každý jednotlivý konektor je testován na částečné výboje a střídavým napětím. Tento fakt výrazně zvyšuje spolehlivost těchto produktů.

Tzv. „EPDM” pryž, ze které jsou konektory Nexans vyráběny, je polymerem ethylenu, propylenu a dienů. Výsledný elastomer má všechny výhody všeobecně užívané pryže a kromě toho vyniká výbornou elektrickou a mechanickou pevností. EPDM pryž se tedy vyznačuje vynikajícími elektrickými vlastnostmi, chemickou odolností, odolností proti vlivům radioaktivity, ozonu a proti mechanickému opotřebení.

Konektory a jejich příslušenství, vyrobené na bázi EPDM pryže jsou vyvinuty za účelem realizace rozebíratelného připojování VN plastových kabelů k zařízení. Jejich stavebnicový systém umožňuje uživateli realizovat např. připojení více kabelů do jedné průchodky a jiné požadované kombinace. Konektory mohou být připojeny pod napětí ihned po jejich instalaci.

Všechny produkty splňují požadavky mezinárodních norem CENELEC EN 50180 a 50181, CENELEC HD 629.1., ANSI/IEEE 386 a C 33-051.

Vyráběné typy konektorů, průchodek a příslušenství