NÁDOBA

Nádoba se skládá ze 3 základních částí. Z olejové vany, vlnovce ve tvaru „harmonik” a vrchního nosného rámu. Harmoniky jsou ohýbány na ohýbacím automatu z ocelového plechu o síle 1,25 – 1,5 mm. Harmonika plní obě funkce – jednak zvětšuje chladící plochu pro odvod tepelných ztrát, dále pak vyrovnává objemové změny zahříváním oleje.

Olejový transformátor - nádobaNádoba olejových transformátorů

Svařování všech dílů provádí svařovací roboti. Následně je nádoba testována na těsnost. Vnitřek nádoby je vystříkán speciální tekutinou, která má ještě nižší viskozitu než olej a v UF záření fosforuje. Po důkladné kontrole těsnosti je nádoba očištěna od špatných svárů a opískována. Následuje antikorozní úprava.

Olejové transformátory - nádobaOlejový transformátor a jeho nádoba

Ta se skládá ze dvou vrstev základní barvy 35 µm a dvou vrstev krycích 35 µm. Všechny vrstvy dohromady mají 140 µm. Standardní odstín RAL 7033 nebyl zvolen náhodně. Spektrum vyzařování tepla je při běžné pracovní teplotě transformátoru do 100 °C u této barvy ideální. SGB jako držitel certifikátu ISO 14000 už několik let používá vodou ředitelné barvy, které daleko méně zatěžují životní prostředí. Nádoby nejsou klasicky stříkány, ale namáčeny v obrovské lázni. Po vysušení jsou nádoby připraveny ke spojení s aktivní částí. Na požádání mohou být nádoby dodávané i žárově pozinkované formě.